عضو شوید !

* لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است!

اخبار داغ

پست وبلاگ

1/2
بیماری ها

علائم اولیه بروز یک بیماری و حمله ی قلبی که باید بدانید 

تحقیقات اخیر نشان داده است که تعریق بیش از حد می تواند به عنوان علائم بیماری و حمله‌ قلبی در نظر گرفته شود.

حملات قلبی می توانند علائم اولیه ای داشته باشند.

  1. برخی حملات قلبی با سرعت کمتری انجام می شوند و می توانند باعث ناراحتی های جزئی شوند.
  2. عرق کردن بیش از حد می تواند نشانه ای از حمله ی قلبی باشد.
  3. افرادی که سبک زندگی کم تحرکی دارند، مستعد حملات قلبی هستند.

آیا می دانستید که می توان قبل از وقوع یک حمله ی قلبی، علائم اولیه ی آن را تشخیص داد؟ تحقیقی جدید نشان داده که علائم اولیه می توانند بیانگر تهدیدی برای زندگی باشند. و مردم باید به این علائم توجه کنند. در حالی که برخی از حملات قلبی ناگهانی و شدید هستند ،چندین نوع حمله ی قلبی نیز وجود دارد که با سرعت کمتری شروع می شوند و در ابتدا باعث درد و ناراحتی های جزئی می شوند. به گفته ی خبرگزاری اکسپرس، افرادی که زیاد عرق می کنند، می توانند آن را به عنوان علامت بروز یک حمله ی قلبی زود هنگام در نظر بگیرند. به ویژه اگر ورزش یا هر نوع فعالیت جسمانی جزء،  قسمتی از فعالیت روزانه شان نباشد.

وقتی قلب ضعیف می شود، خون رسانی به سایر نقاط بدن مشکل تر می شود. بدن، انرژی بیشتری را برای فراهم کردن خون استفاده می کند و در نهایت به دلیل این تلاش زیاد، میزان عرق، بیشتر از همیشه خواهد شد.

مطالعه ای در دانشگاه پزشکی جراحی ایلینوی انجام شدکه طبق گفته ی دکتر کاترین رایان ، مدیر پروژه، از علائم بیماری و حمله‌ قلبی معمولا می توان به درد در قفسه ی سینه، شانه ها، بازوها، گردن و فک اشاره کرد.  وی همچنین اظهار داشت، عرق کردن بیش از حد معمول علامت هشدار دهنده ای است و باید فورا به پزشک مراجعه کرد.

از نشانه های رایج حمله ی قلبی، عرق کردن در شب می باشد. با این حال بعضی از زنان در طول یائسگی نیز دچار این وضعیت می شوند.

 اما اگر افراد به دلیل ناراحتی یا عرق کردن زیاد، از خواب بیدار می شوند، باید حتما به پزشک مراجعه کنند.

 معمولا علت حملات قلبی ناگهانی، انسداد خون است که حتی می تواند منجر به ایست قلبی شود. وضعیتی که دیگر قلب، نمی تواند خون را به سراسر بدن پمپاژ کند.

 افراد سیگاری، بیماران دیابتی و اشخاصی که فشار خون بالا و همچنین کسانی که اضافه وزن دارند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی هستند.

همیشه با به کارگیری سبک صحیح زندگی می توان از بروز حملات قلبی پیشگیری نمود. تغذیه ی سالم و ورزش منظم باید بخشی از برنامه ی زندگی افراد باشد. برخورداری از شاخص توده ی بدنی سالم (BMI)، می تواند به طور شگفت انگیزی خطر ابتلا به حملات قلبی را کاهش دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *