عضو شوید !

* لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است!

اخبار داغ

پست وبلاگ

ورزش باعث تقویت سلامت مغز کودکان می‌شود
سبک زندگی

ورزش باعث تقویت سلامت مغز کودکان می‌شود 

عدم ورزش کودکان، آنها را در معرض خطرات زیادی در بزرگسالی از جمله چاقی و دیابت  قرار می دهد. در حال حاضر تحقیقاتی وجود دارد که ارتباطی بین ورزش و رشد شناختی و موفقیت های کسب شده در مدرسه را تعریف می کنند. بر اساس یک مطالعه ی منتشر شده در Monographs توسط انجمن تحقیقات پیشرفت کودکان، به نظر می رسد که فعالیت بدنی باعث تقویت مغز می شود. 

کودکانی که فعالیت بیشتری دارند در کلاس و آزمون ها عملکرد بهتری دارند، زیرا فعالیت، ظرفیت مغز را در نقاطی که با عملکرد حافظه و تفکر پیوند دارد (مانند رفتار و قدرت تصمیم گیری) را افزایش می دهد. محققان این تحقیق همچنین اعلام کردند که کودکان فعال، تمرکز بیشتری دارند و این عامل باعث می شود تا بهتر تکالیفشان را انجام دهند. 

این یافته ها برای کودکانی هم که نیازمند توجه بیشتر هستند صدق می کند. فعالیت فیزیکی می تواند به کودکان مبتلا به اختلال کمبود توجه ، بیش فعالی یا اختلال طیف اوتیسم کمک کند. 

دستورالعمل های فعالیت فیزیکی آمریکایی ها ۶۰ دقیقه تمرین روزانه در پنج روز هفته را به آنها توصیه می کند. هر چند که این تمرینات بدون کمک و دخالت پدر و مادر سخت به نظر می رسند. 

با فرزندتان تمرینات بیشتری انجام دهید تا تمریناتی را  که از آن ها بیشتر لذت می برد را کشف کنید. این تمرینات می توانند سازماندهی شده باشند، تمریناتی از قبیل: شرکت در تیم شنا یا ثبت نام در یک باشگاه،  دوچرخه سواری، طناب زدن یا حتی تمرینات ساده ای مانند تفریح در یک پارک قبل از شروع تکالیف می توانند بسیار کار ساز باشند.

نمی توان گفت کودکان  دقیقا رفتار پدر و مادرشان را تقلید می کنند. اما اگر آن ها ببینند که وقتی شما ورزش میکنید شاد و سرحال هستید احتمالا رغبت بیشتری برای گنجاندن ورزش در برنامه ی زندگی روزمره یشان نشان بدهند. ورزش یک برنامه ی خانوادگی است و  قطعا برای همه ی اعضای خانواده سودمند خواهد بود.

ورزش کودکان در زمان شیوع کرونا

بعد از شیوع ویروس کرونا فعالیت کودکان در زندگی روزمره کاهش پیدا کرد. به همین علت می توانند با ورزش در منزل وضعیت مناسب سیستم ایمنی بدن را افزایش دهند، و تا جایی که امکان داشته باشد مانع از ویروس کرونا شوند.

بعد از تعطیلی مدارس و باشگاه ها کودکان تمام وقت خود را در خانه و کم تحرک هستند. از این جهت فعالیت بدنی کودکان مورد اهمیت می باشد.

فعالیت فیزیکی موجب تقویت سیستم ایمنی بدن، سلامتی و تسکین استرس می شود و که همین امر مشکلات رفتاری را در کودکان کاهش داده و به آن ها کمک می کند تا بهتر روی فعالیت های خود تمرکز کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *