عضو شوید !

* لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است!

اخبار داغ

پست وبلاگ

1/2
بارداری

آزمایش عملکرد ژل ضد بارداری مردانه 

تاثیرات استفاده از ژل ضد بارداری مردانه

در حال حاضر، تنها روش های پیشگیری بارداری مردانه کاندوم و عمل وازکتومی می باشد، که البته در سال های اخیر موارد مشابه آن برای زنان هم موجود می باشند. تا به امروز، اکثر این اقدامات به دلیل عوارض جانبی ناخواسته با شکست مواجه شده اند. محققان مدعی هستند با این روش جدید راه حل مناسبی برای این مسئله یافته اند: یک ژل شیمیایی دوتایی که به صورت روزانه روی بازوها و شانه ها مالیده می شود که باعث تغییرات خلق و خو یا هر عارضه دیگری نخواهد شد.

یک تیم از مرکز ملی سلامت کودک و توسعه ی انسانی در آمریکا اعلام کرده اند که آزمایش یک ژل پیشگیری از بارداری را در آپریل آغاز خواهند کرد. این آزمایش ها با شرکت بیش از ۴۰۰ زوج از کشور های آمریکا، ایتالیا، شیلی، کنیا، انگلیس و سوئد انجام خواهد شد. این گروه قبلا مقاله ای در مورد مراحل ساخت، نحوه ی استفاده و تاثیری که از این ژل انتظار می رود را در نشریه ی درون ریز شناسی و متابولیسم بالینی منتشر کرده اند.

مواد شیمیایی فعال این ژل شامل نوعی پروژستین به نام نسترون و نوعی تستسترون مصنوعی می باشند. پروژستین از تولید تستسترون در بیضه ها، که ماده ی مورد نیاز بدن برای تولید اسپرم است، جلوگیری می کند.اکنون برای حفظ تعادل هورمونی در بدن، تستسترون مصنوعی، از روشی که منجر به تولید اسپرم نشود، جایگزین نوع طبیعی آن می شود.

این ژل باید به اندازه ی نصف قاشق چایخوری روی قسمت بالایی بازوها و شانه ها استعمال شود، اما در ناحیه ی تناسلی نباید از این ژل استفاده کرد، چون حداکثر پوشش پوستی باید در محل استعمال وجود داشته باشد. با مصرف آن روی قسمت های گفته شده، اجزای فعال کم کم وارد جریان خون می شوند. محققان معتقدند این روش از قرص هم بهتر است چون قرص ها به این زودی ها هم از بدن خارج نمی شوند.

مردان شرکت کننده در این آزمایش یک شیشه از این ژل را دریافت می کنند و هر روز روی شانه هایشان استعمال می کنند. خشک شدن این ژل نهایتا یک دقیقه طول خواهد کشید. استفاده از این ژل در عرض نهایتا ۷۲ ساعت باعث افت تولید اسپرم خواهد شد. در طول چهار ماه اول استفاده ی این ژل، از زنان خواسته می شود از یک روش ضد بارداری زنانه استفاده کنند و در عین حال میزان اسپرم های مردان نیز زیر نظر گرفته می شود.

وقتی تعداد اسپرم ها به یک میلیون در هر میلی لیتر از منی برسد، برای پیشگیری از بارداری می توان به این ژل اطمینان کرد. پس از آن از زوج خواسته می شود برای حداقل یک سال فقط از این ژل برای پیشگیری از بارداری استفاده کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *