عضو شوید !

* لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است!

اخبار داغ

پست وبلاگ

۴ اصل اساسی درمورد پروتئین که هر شخصی باید بداند
سبک زندگی

۴ اصل اساسی درمورد پروتئین که هر شخصی باید بداند 

همگی ما می دانیم که پروتئین به تنهایی یکی از مهم ترین عناصر بنیادی است که در رشد ماهیچه ها نقش اساسی دارد.اما به طور حیرت انگیزی،علم به تازگی میزان دقیق پروتئین مصرفی و زمانی را که باید دریافت شود را کشف کرده است.

با یادگیری این ۴ اصل ضروری، قطع به یقین بیشترین رشد ماهیچه را خواهید داشت.

مرحله ۱:چه نوعی از پروتئین؟

ترکیبی از این مواد غذایی را امتحان کنید:گوشت گاو، مرغ، غذاهای دریایی، توفو و حتی دانه ی شاهدانه که نسبت به سایر منابع گیاهی از وزن بیشتری از پروتئین برخوردار است. تنوع نه تنها مهیج است بلکه باعث تغذیه رسانی به ماهیچه ها با آمیخته ی مناسبی از ریز خوراک ها و آمینو اسیدها می شود. اگر به دنبال مواد غذایی هستید که از قیمت مناسبی برخوردار باشند و ارزش تغذیه ای بالایی دارند، مواد غذایی را انتخاب کنید که در ردیف غذاهایی قرار گرفته اند که از بیشترین میزان پروتئین از نظر وزن برخوردار هستند مانند:گوشت گاو بدون چربی،ماهی تن،سینه ی مرغ و آب پنیر.

مرحله ی ۲:چه زمانی؟

مصرف ایده آل پروتئین نسبت به وزن شما ۱۴۰ گرم در هر روز می باشد. تحقیقات به عمل آمده حاکی از آن است که احتمالا برای مصرف پروتئین آستانه ای وجود دارد و ماهیچه ها قادرند پروتئین را تنها به صورت دسته های کوچک استفاده کنند. مصرف روزانه ی پروتئین را باید در ۴ وعده ی غذایی تقسیم بندی کرد. یعنی برای هر وعده ۳۵ گرم، صبحانه، ناهار، شام و یک چهارم خوراک مختصر قبل از خواب. به علاوه بسیار مهم است که دست کم مصرف یکی از این وعده های غذایی بلافاصله پس از ورزش باشد (مرحله ۴ را مطالعه کنید)

مرحله ی ۳ میزان پروتئین؟

به توصیه های غذایی مبنی بر این که هر روزه مصرف پروتئین به ازای هر یک پوند (۵۰۰ گرم) از وزن بدن باید۰/۳۶ گرم باشد اهمیت ندهید. برای مثال ۱۶۰Ibs که معادل ۵۸ گرم پروتئین یا تقریبا یک سینه ی بزرگ مرغ است کافی نیست. باید این مقدار را دست کم تا ۱۶۰ گرم یا ۰/۶۸ به ازای هر یک پوند وزن افزایش داد. اگر روزانه به باشگاه بدن سازی رفته و قصد افزایش وزن دارید باید مصرف پروتئین را به ۱ گرم به ازای هر یک پوند وزن خود افزایش دهید.

مرحله ی ۴:سایر موارد

آب پنیر که حاوی ۹۰% پروتئین است در راس مکمل ها و حتی تمامی مواد غذایی مانند گوشت گاو و ماهی سالمون از نظر تراکم پروتئین و هضم سریع تر قرار می گیرد. بنابراین مصرف یک اسموتی آب پنیر همراه با انجام ورزش، کار ساده ای است.۳۰ الی ۹۰ دقیقه پس از ورزش، ۳۵ تا ۴۰ گرم از این اسموتی را میل کنید.(می توان این اسموتی را با توت،موز،عسل و شیر ترکیب کرد).زمانبندی بسیار ضروری است. پس از ورزش،بدن پروتئین را مانند یک انگل که از آن میزبانی می کند کاملا پذیرفته و تقریبا دو برابر سریع تر از سایر مواقع پروتئین را به یک عضله ی جدید تبدیل می کند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *