عضو شوید !

* لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است!

اخبار داغ

پست وبلاگ

تاثیر یک ساعت خواب بیشتر بر کاهش خوردن مواد غذایی قنددار
سبک زندگی

تاثیر یک ساعت خواب بیشتر بر کاهش خوردن مواد غذایی قنددار 

افزایش مدت زمان خواب شبانه و بیشتر خوابیدن بر کاهش خوردن مواد غذایی قنددار تاثیرگذار است.
یک تحقیق به عمل آمده حاکی از آن است که یک ساعت خواب بیشتر بر کاهش خوردن مواد غذایی قنددار تاثیرگذار خواهد بود.

مطالب مهم:

  • سپری کردن یک ساعت بیشتر در رختخواب بر کاهش خوردن مواد غذایی قنددار تاثیرگذار است.
  • خوابیدن در مدت زمان طولانی تر با مصرف یک رژیم غذایی سالم در ارتباط است.
  • خواب یکی از عوامل قابل تعدیل است که می تواند شرایطی مانند مرض چاقی را کنترل کند.

یک تحقیق به عمل آمده حاکی از آن است که کاهش خوردن مواد غذایی قنددار و مصرف یک رژیم غذایی سالم تر با سپری کردن یک ساعت خواب بیشتر مرتبط است.

طبق گفته ی محققان، خواب یکی از عوامل قابل تعدیل است که می تواند شرایط مختلفی از قبیل میزان مرض چاقی و بیماری کاردیو متابولیک را کنترل کند. این مطالعه که در American Journal of Clinical Nutrition منتشر شده است به تاثیر افزایش مدت زمان خواب بر خوردن مواد غذایی پرداخته است.

محققان King’s College London در انگلستان پی بردند که طولانی کردن الگوهای خوابیدن باعث کاهش در مصرف معین قندهای آزاد به میزان ۱۰ گرم در مقایسه با میزان مصرف اولیه می شود. به علاوه از موارد دیگری که محققان بر روی گروهی که مدت زمان خواب خود را افزایش داده بودند مورد بررسی قرار دادند کاهش میزان مصرف تمامی انواع کربوهیدرات ها بود.

Wendy Hall از King’s College London می گوید : این واقعیت که افزایش مدت زمان خوابیدن منجر به کاهش مصرف قندهای آزاد می شود حاکی از آن است که یک تغییر ساده در سبک زندگی ، کمک شایانی به افراد در جهت مصرف یک رژیم غذایی سالم تر خواهد کرد.

۲۱ شرکت کننده ای که در گروه افزایش مدت زمان خواب قرار داشتند، به منظور افزایش مدت زمان خواب به میزان بیش از یک ساعت و نیم در هر شب تحت یک مشاوره ی ۴۵ دقیقه ای در خصوص خواب قرار گرفتند. ۲۱ فرد دیگری که در گروه کنترل قرار داشتند هیچ گونه مشاوره ای در رابطه با الگوهای خواب دریافت نکردند.

هر کدام از شرکت کنندگانی که در گروه افزایش مدت زمان خواب قرار داشتند دست کم فهرستی از چهار رفتار بهداشتی مناسب در امر خوابیدن را که با جنبه ی شخصی سبک زندگی آن ها در ارتباط بودند (مانند پرهیز از مصرف کافئین پیش از زمان خواب،حفظ آرامش اعصاب و بیش از حد سیر یا گرسنه نخوابیدن) و یک زمان خواب توصیه شده را دریافت کردند.

شرکت کنندگان در طی هفت روز مشاوره، وقایع مربوط به خواب و میزان غذای مصرفی خود را یادداشت کرده و یک سنسور حرکتی که روی مچ دست آن ها نصب شده بود مدت زمان خواب این افراد و همچنین مدت زمانی را که پیش از خوابیدن در رختخواب سپری می کردند را با دقت اندازه می گرفت.

حدود ۸۶ درصد از افرادی که توصیه های مربوط به خواب را دریافت کرده بودند، موفق شدند مدت زمانی را که پیش از خواب در رختخواب می گذرانند را افزایش داده و مدت زمان خواب راحت خودشان را نیز تا حدودی افزایش دهند. (از ۵۲ دقیقه تا حدود ۹۰ دقیقه).

سه نفر از شرکت کنندگان موفق شدند تا از هفت الی نُه ساعت زمان خوابی که به آن ها توصیه شده بود، به یک میانگین هفتگی دست بیابند. اما این در حالی بود که تغییر چشمگیری در افرادی که در گروه کنترل قرار داشتند مشاهده نشد.

Haya Al Katib از King’s College London می گوید : نتایجی که به دست آورده ایم بیانگر این است که افزایش مدت زمانی که افراد در رخت خواب سپری می کنند به میزان یک ساعت یا بیشتر می تواند منجر به انتخاب های غذایی سالم تری شود.
او اضافه می کنید : این بررسی ارتباط میان خواب کوتاه مدت و رژیم غذایی کم کیفیت را که در مطالعات پیشین اثبات شده بوده را تقویت می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *