عضو شوید !

* لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است!

اخبار داغ

پست وبلاگ

یک عدد سیگار می تواند شما را به یک مصرف کننده دائمی تبدیل کند
سلامت

یک عدد سیگار می تواند شما را به یک مصرف کننده دائمی تبدیل کند 

کشیدن فقط یک عدد سیگار ممکن است به نظر یک عادت بد نباشد اما بهتر است بدانید که از هر ۵ نفر، ۳ فرد پس از یک مرتبه سیگار کشیدن به یک فرد سیگاری تبدیل می شوند. بررسی های اخیر نشان داده اند که از هر ۵ نفر ۳ نفر آن ها که فقط یک مرتبه سیگار کشیده بودند ،به یک فرد سیگاری تبدیل شده اند. بنابراین نتایج بررسی هایی که از تحقیق بر روی ۲۱۵۰۰۰ فرد انجام شده است نشان می دهند که تلاش برای کاهش عادت بد سیگار کشیدن در نوجوانان به اقدامات موثر تری نیاز است و باید این مسئله را در اولویت قرار داد.

از هر ۵ فردی که تنها یک سیگار کشیده اند، ۳ نفر آن ها به یک مصرف کننده ی هر روزه تبدیل شده اند.

کنترل و نظارت بیشتری باید بر مصرف سیگار نوجوانان انجام شود.

میزان تبدیل شدن افرادی که تنها یک بار سیگار کشیدند به یک مصرف کننده ی روزانه بسیار بالا می باشد.

سرپرست محققان  پروفسور پیتر هاجک از کویین مری می گوید ” این اولین مرتبه است که تاثیر قابل توجه مصرف سیگار از چنین مجموعه اطلاعاتی بدست آمده و به ثبت رسیده است.”

 در توسعه ی هر نوع رفتار اعتیاد آوری، توجه به عادات و رفتار های روزمره ، بسیار اهمیت دارد؛ زیرا این رفتار های عادی روزمره می توانند نشان دهند که فعالیت های تفریحی چگونه می توانند به نیاز های اضطراری فرد تبدیل شوند. ما با انجام بررسی هایی به این نتیجه رسیده ایم که نرخ تبدیل افراد از “سیگاری ۱ روزه” به “سیگاری روزانه” به طرز شگفت آوری بالا می باشد؛ این نتایج می توانند نشان دهنده ی اهمیت جلوگیری از استعمال حتی یک مرتبه سیگار کشیدن باشند.

محققان به جستجوی تبادل اطلاعات سلامت جهانی برای بررسی سوالات مرتبطی در مورد مصرف یک مرتبه سیگار و تبدیل شدن به یک فرد سیگاری روزانه پرداختند.

مجموعه ی داده ها از ۸ نظرسنجی از بریتانیا، ایالات متحده ی آمریکا، استرالیا و نیوزیلند بدست آمده و استراتژی های این بررسی نیز با بهترین روش های ممکن انجام شده اند. این اطلاعات برای محاسبه ی نرخ تبدیل شدن از فردی که یک مرتبه سیگار کشیده است به یک فرد سیگاری هر روزه، انجام شده است.

تیم تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که ۶۰٫۳ درصد از شرکت کنندگان ، گفته بودند که تا به حال یک مرتبه سیگار کشیده اند و از میان این ۶۰٫۳ درصد ، ۶۸٫۹ درصد آن ها گفته اند که به یک فرد سیگاری روزانه تبدیل شده اند.

بررسی های مختلفی به روش های متفاوتی انجام شد و نتایج مختلفی نیز ارائه شد؛ در نتیجه ، مشخص شد که ۶۸٫۹ درصد از افراد،  به یک “فرد سیگاری روزانه” تبدیل شده بودند البته اندکی هم جای خطا وجود دارد (بین ۶۰٫۹ و ۷۶٫۹ درصد).

با توجه به این میزان بالای تغییر در افراد که در این بررسی ها یافت شده است، محققان می گویند که به نظر می رسد بخشی از این کاهش شیوع سیگار در ۲۰ سال اخیر ، به دلیل کاهش شیوع سیگار بین نوجوانان بوده باشد.

استاد پیتر هاژک می افزاید : نتایج تحقیقاتی که در ژورنال تحقیق و بررسی بر روی نیکوتین و تنباکو منتشر شده است حاکی از آن است که ” نگرانی هایی نیز از بابت اعتیاد آور بودن سیگار های الکترونیکی مانند سیگار های معمولی وجود دارد، اما می توان گفت که این مسئله صحت ندارد. نکته ی قابل توجه دیگر این است که تنها تعداد کمی از افراد غیر سیگاری که یک بار از سیگار های الکترونیکی استعمال می کنند، به یک سیگاری روزانه تبدیل می شوند؛ در حالی که تعداد بسیار زیادی از افراد غیر سیگاری که برای اولین بار از سیگار های معمولی استعمال می کنند به یک فرد سیگاری روزانه تبدیل می شوند. اما باید بدانید که وجود نیکوتین در این سیگار ها عامل اصلی اعتیاد به سیگار نمی باشد.”

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *