عضو شوید !

* لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است!

اخبار داغ

پست وبلاگ

بهترین زمان برای ورزش کردن به منظور کاهش وزن
سبک زندگی

بهترین زمان برای ورزش کردن به منظور کاهش وزن 

ورزش یا کاهش وزن

اگر می خواهید تمرینات ورزشی‌تان بهترین نتیجه را داشته باشند، باید در زمان مناسب انجام شوند.

  • ورزش کردن در زمان مناسب کمک می کند نتیجه بهتری بدست بیاورید.
  • وقتی هنگام غروب ورزش می کنید، سطح آدرنالین در بدنتان بالاست.
  • از نظر علمی بازه ی زمانی خاصی برای ورزش کردن تعیین نشده است.

هر چیزی زمان مناسب خودش را دارد، و نتایج هرکاری بستگی به انتخاب درست همان زمان مناسب دارد. در مورد ورزش هم همین گونه است. بله ورزش کردن هم وقت مناسبی می خواهد. همیشه یادتان باشد که ورزش در زمان مناسب در بدست آوردن نتیجه بهتر و البته بیشتر ، موثر است. حالا که در مورد زمان مناسب ورزش سرچ کرده اید، با خیال راحت این مطلب را مطالعه کنید؛ جواب سوالتان دقیقا همینجاست.

وقتی در باشگاه هستید، انگیزه ی ورزش و عرق ریختن دقیقا بستگی به زمانی دارد که انتخاب کرده اید. ممکن است بخواهید طوری برنامه ریزی کنید که ورزشتان با هیچ کدام از برنامه های روزانه یتان تداخل نداشته باشد. برخی ترجیح می دهند اواخر غروب و پس از تمام کارهایشان به باشگاه بروند و برخی دیگر نیز صبح را ترجیح می دهند.

در حالت ایده آل، بهترین زمان برای تمرینات ورزشی ساعات اولیه ی صبح است. شاید فکر کنید که غروب ها انرژی بیشتری دارید ، اما ورزش در این ساعات بر رژیم غذاییتان تاثیر برعکس گذاشته و باعث می شود که در وعده ی شام کالری بیشتری دریافت کنید و تاثیر تمرینات تان نیز کم شود.

رمز گرفتن بهترین نتیجه از تمرینات ورزشی، انتخاب زمانی است که بدن انرژیک بوده و ذهن در حالت انگیخته قرار داشته باشد. بله باید همراه هم باشند. وقتی از نظر فیزیکی و ذهنی آماده ی ورزش باشید، بهترین نتایج را از برنامه ی ورزشی تان بدست خواهید آورد.

چرا صبح بهترین زمان برای ورزش است؟

کارشناسان می گویند ساعات صبح بهترین زمان برای ورزش است. اگر هنگام غروب ورزش کنید، سطح آدرنالین در بدنتان بسیار زیاد شده و باعث می شود نتوانید خواب شبانه ی خوبی داشته باشید. حال اگر صبح ورزش کنید این آدرنالین به کمکتان آمده و باعث می شود انرژیتان برای کل روز بالا برود.

در حال حاضر از نظر علمی برای ورزش کردن بازه ی زمانی دقیقی مشخص نشده، پس می توانید هر ساعتی از صبح را برای انجام تمرینات تان انتخاب کنید. البته بستگی به نوع ورزشی که انتخاب می کنید هم دارد. مثلا اگر وزنه برداری می کنید باید مطمئن شوید که ذهنتان به اندازه ی کافی انرژیک باشد. اما انجام این ورزش در غروب منفعت چندانی نخواهد داشت چون ذهنتان تا ساعت ها بعد فعال خواهد ماند و خوابتان مختل خواهد شد. اما اگر در غروب تمرینات هوازی انجام دهید می تواند بسیار مفید باشد چون انرژی بدنتان تخلیه شده و ذهنتان خسته خواهد شد و خواب راحتی را نیز تجربه خواهی کرد. فقط حواستان باشد بعد از آن زیادی غذا نخورید.

ورزش در هنگام صبح از جنبه های زیادی مفید است. اول اینکه باشگاه خلوت است و مجبور نیستید برای رسیدن نوبتتان صبر کنید، دوما زمان زیادی برای سایر فعالیت های اجتماعیتان خواهید داشت و در آخر اینکه ورزش صبحگاهی اراده ی شما را تقویت می کند. با این حال، اگر بدنتان با ورزش با شکم گرسنه سازگار نیست، ناچار هستید برنامه ی ورزشی تان را به عصر منتقل کنید.

به علاوه، باید حواستان به رژیم غذاییتان هم باشد. وقتی یک برنامه ی ورزشی ثابت دارید نباید پرخوری کنید. ورزش و رژیم غذایی در کنار هم تاثیر دارند و هر دو مهم هستند. پس برای یک تغییر اساسی باید ثابت قدم باشید و به برنامه ی ورزش و رژیم تناسب اندامتان کاملا پایبند باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *