عضو شوید !

* لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است!

اخبار داغ

پست وبلاگ

آیا میدانستید روغن نارگیل دوستدار قلب شما است؟
بیماری ها

آیا میدانستید روغن نارگیل دوستدار قلب شما است؟ 

فواید روغن نارگیل برای سلامت قلب و پوست

روغن نارگیل به دلیل فواید بسیارش برای پوست و بدن برای همه شناخته شده است.اما طبق گزارشات منتشر شده در سری برنامه های Trust Me I’m a Doctor در شبکه BBC2، روغن نارگیل می تواند باعث افزایش سطح لیپوپروتئین و کلسترول های مفید در خون شود. مصرف مداوم روغن نارگیل به مدت چهار هفته می تواند باعث ازبین رفتن کامل بیماری های قلبی عروقی و خطر ابتلا به سکته شود.هرچند که به عقیده ی مجمع علوم روغن نارگیل به دلیل چربی های اشباع آن(۸۶%) که از کره(۵۱%) بیشتر است، سالم نیست و می تواند سطح لیپوپروتئین کم چگالی یا کلسترول مضر خون را نیز بالا ببرد. گروه برنامه‌های BBC2 که از پشتیبانی دو تن از اساتید دانشکده های کمبریج به نام پروفسور Kay-Tee Khaw و Nita Forouchi بهره مند است، ۹۴ نفر داوطلب بدون سابقه ی ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی و بین ۵۰ الی۷۵ سال را انتخاب کرده و آن ها را به سه گروه مجزا تقسیم کرد.

  • روغن نارگیل به دلیل فواید بسیارش برای پوست و بدن برای همه شناخته شده است.
  • روغن نارگیل به جای چربی های ناسالم، دارای چربی های اشباع می باشد.
  • ۸۶ درصد از چربی های اشباع روغن نارگیل کاملا سالم هستند.

روزانه به مدت ۴ هفته تمام داوطلبان مقداری روغن خالص نارگیل، روغن زیتون و کره ی بدون نمک مصرف می کردند.طی آزمایشات انجام شده مشخص شد که روغن نارگیل کاری دوجانبه برای بدن انجام می دهد. نخست سطح کلسترول های مضر را کنترل می کند و سپس در افزایش کلسترول های مفید تا ۱۵ درصد دخیل است.

در نقطه ی مقابل در بدن افرادی که کره مصرف کرده بودند افزایش ده درصدی در میزان کلسترول های مضر به همراه افزایش پنج درصدی کلسترول های مفید مشاهده شد و مصرف کنندگان روغن زیتون نیز هیچ افزایشی در سطح کلسترول های مضر نشان ندادند و در عوض پنج درصد از سطح کلسترول های مفید بدنشان نیز بالا رفته بود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *