استرس و خستگی ناشی از کار روزانه خود را با این دو عمل کم کنید

هر کسی که شغل دارد، فشار ناشی از آن یا استرس کاری را تجربه کرده است. استرس همیشه بد نیست. استرس اگر در حوزه‌ی آسایشتان قرار گیرد، باعث افزایش تمرکز، انرژی و توانایی شما در مقابله با چالش‌های جدید در محیط کار می‎‌گردد. استرس می‌تواند در حین ارائه به شما کمک کرده یا از انجام تصادفات رانندگی و اشتباهات بزرگ در حین کار جلوگیری کند. اما در این دنیای گیج‌کننده، محیط کاری می‌تواند به عنوان یک چرخ‌وفلک احساسی تصور شود. ساعات کار طولانی، فرصت‌ تحویل کم و افزایش تقاضا می‌تواند فرد را در نگرانی، ابهام و استرس زیاد نگه دارد. وقتی که استرس از حوزه‌ی آسایش خارج می‌شود، دیگر مفید نخواهد بود و می‌تواند آسیب‌های بزرگی را به ذهن و بدنتان وارد کرده و بر رضایت شغلی‌‌تان تأثیر داشته باشد. اما صرف‌نظر از شغلی که دارید و یا میزان استرس آن، چیزهای زیادی هستند که می‌توانند میزان استرس کلی شما را کاهش داده و حس کنترل را بر روی کارتان ایجاد کنند.

Stressed-and-Frustrated-with-Office-Work استرس و خستگی ناشی از کار روزانه خود را با این دو عمل کم کنید
از کار روزمره خود خسته و درمانده شده اید ؟ شنا و پیاده روی را تجربه کنید

بر اساس مطالعه‌ای که در دانشگاه مرکزی فلوریدا انجام گرفته، یک پیاده‌روی سریع یا شنای طولانی‌مدت می‌تواند کلید نادیده‌گرفتن یک روز بد در اداره و همچنین تناسب اندامتان باشد. یکی از محققین به نام شنون تیلور گفته است «تحقیقات نشان می‌دهند کارمندانی که در محیط کار با سوءرفتار مواجه می‌شوند، سعی می‌کنند همان رفتارها را در خانه انجام دهند». چنین رفتارهای نامتعادلی که به واسطه‌ی استرس کاری ایجاد می‌شوند، می‌توانند منجر به تنزل رابطه و زندگی اجتماعی شوند.

تیلور گفت: «اگر توسط مافوقتان تحقیر یا اذیت شوید، سعی می‌کنید که درماندگی ناشی از آن‌جا را بر سر اعضای خانواده خالی کنید. مطالعه‌ی ما نشان می‌دهد که افراد، خسته‌تر از این هستند که رفتارشان را تنظیم کنند». یافته‌ها در ژورنال Applied Psychology چاپ شده‌اند و بیان کرده‌اند که خواب و ورزش می‌توانند نقاط مداخله‌کننده‌ی خوبی برای جلوگیری از گسترش این رفتار مضر باشند.

[quote]استرس می تواند به قلب شما صدمه وارد کند ، اما چگونه ؟[/quote]

شرکت‌کنندگان در این مطالعه، ۱۱۸ دانشجوی MBA با شغل‌های تمام‌وقت بودند که یک پرسش‌نامه را پر کرده و سپس ابزار رصدکننده‌ی فعالیت را به مدت یک هفته روی خودشان نصب کردند. محققان با رصدکردن الگوی خواب و میزان حرکت جسمی روزانه‌ی افراد، دریافتند کارمندانی که روزانه بیش از ۱۰۹۰۰ گام برمی‌دارند نسبت به افرادی که روزانه زیر ۷۰۰۰ گام راه می‌روند، به میزان کمتری در خانه پرخاش‌گری دارند. بنابراین میزان کافی خواب و ورزش می‌تواند شما را از قید استرس کاری در خانه رها کند. تیلور می‌گوید: «این مطالعه چشم‌انداز جدیدی را در زمینه‌ی اهمیت خواب و ورزش کافی در اختیارمان می‌گذارد. نه‌تنها این موارد برای خودتان خوب هستند، بلکه به نفع همسرتان نیز تمام می‌شوند».

بررسی ما نشان داده که پرکردن کاغذبازی‌های اداری برای بسیاری از پلیس‌ها نسبت به تعقیب مجرمین، استرس بیشتری را در پی دارد. این یک پدیده‌ی شایع بوده اما می‌تواند در صورت عدم توجه منجر به بیماری‌های زیادی شود. بنابراین خوب ورزش کرده و چرخه‌ی خوابتان را پیگیری کنید تا از شر استرس کاری و عواقب ناشی از آن در امان بمانید.

» ترجمه و بازنویسی شده توسط مجله پزشکی سلام

کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید