چه نوع تخته‌ ی آشپزخانه بهتر است – پلاستیکی یا چوبی؟

در حین خرید همواره در دوراهی انتخاب میان بهترین گزینه‌ها قرار داریم. می‌خواهیم که بالاترین کاربرد و دوام را در محصول خریداری‌شده داشته باشیم. وقتی که سراغ خرید تخته‌‌ ی آشپزخانه می‌روید، میان انتخاب گزینه‌های چوبی و پلاستیکی گیر خواهید کرد. مغازه‌دارها تلاش کرده و برتری‌های هریک از این دو مورد را ذکر می‌کنند و بر ابهامتان اضافه می‌کنند. آیا راهی هست که بتوانید بر اساس آن یک تصمیم عاقلانه گرفته و پول خود را هدر ندهید؟ پاسخ شما این‌جاست.

Which-Kind-of-Cutting-Board-is-the-Best-Plastic-or-Wood چه نوع تخته‌ ی آشپزخانه بهتر است – پلاستیکی یا چوبی؟
چه نوع تخته‌ ی آشپزخانه بهتر است – پلاستیکی یا چوبی؟

بسیاری از مردم اعتقاد دارند که پلاستیک جنس بهتر و بهداشتی‌‎تری برای تخته‌ ی آشپزخانه است، علی‌الخصوص این‌که برخلاف چوب یا بامبو می‌توانید آن را زیر شیر بشویید. درهرحال، مطالعه‌ای در دانشگاه میشیگان نشان داده که باکتری‌ های بیشتری از سطح پلاستیکی بازیابی می‌شوند و این درصد در چوب کمتر است. همچنین محققین دریافتند که اگرچه تخته‌ی پلاستیکی نو ضدعفونی شده است، اما امکان تمیزکردن و ضدعفونی‌‎کردن سطح پلاستیکی چاقوخورده وجود ندارد. همچنین وقتی که یک سطح پلاستیکی چاقوخورده دارید، یعنی پلاستیک می‌تواند وارد غذای شما شود و این موضوع اصلاً جالب نیست.

ایده‌ی استفاده از تخته‌های آشپزخانه‌ی پلاستیکی به واسطه‌ی راحت‌‎تربودن تمیزکردن مطرح شد و به همین دلیل گفته می‌شد که ایمن‌تر هستند. اما در اواخر دهه‌ی ۸۰ میلادی، محققی به نام دین کلیور که بعدها به عنوان پدرخوانده‌ی ایمنی غذایی در تخته‌ های آشپزخانه مطرح شد، تصمیم گرفت که درباره‌‌ی ایمن‌تر بودن تخته‌ های پلاستیکی تحقیق کند. وی دریافت که ضدعفونی‌کردن تخته‌ های پلاستیکی راحت‌تر است، اما برش روی آن‌ها فضاهای زیادی برای مخفی‌شدن باکتری‌ها به وجود می‌آورد.

پلاستیک بر خلاف چوب خاصیت ضدعفونی‌کننده‌ی ذاتی ندارد. درهرحال، تخته‌ های پلاستیکی برخلاف چوب می‌توانند با مواد شیمیایی قوی نظیر سفیدکننده و سایر ضدعفونی‌کننده‌ها تمیز شوند، بدون این‌که آسیبی ببینند. تخته‌ های چوبی وقتی که با این‌گونه مواد شیمیایی شسته می‌شوند، مقداری از آن‌ها را به خود جذب کرده و می‌توانند بعدها سایر غذاها را آلوده کنند.

[quote]دستور پخت سوپ‌ های سبزیجات خوشمزه برای غروب‌های دنج زمستان[/quote]

چوب یک منبع تجدیدپذیر و بادوام است. اکثر افراد ترجیح می‌دهند از آن استفاده کنند چون به‌راحتی همانند پلاستیک زخم نمی‌شود. نه‌تنها تخته‌ های چوبی عمر بیشتری دارند، بلکه می‌توانند کاری کنند که چاقوها به مدت بیشتری تیزی خود را حفظ نمایند. تخته‌ های چوبی با سرعت تخته‌های پلاستیکی منجر به کندکردن چاقو نمی‌شوند. چوب توانایی بیشتری در مهار رشد باکتری‌ها و کشتنشان در سطح خودش دارد. هم تخته‌ های چوبی جدید و هم تخته‌ های چوبی قدیمی این خاصیت را به صورت برابر در اختیار دارند.

در مطالعه‌ای که در دانشگاه ویسکانسین انجام گرفت، آن‌ها این سطوح را از منظر باکتری‌های مسموم‌کننده‌ی غذا یعنی سالمونلا، لیستریا و اشرشیا کولی بررسی نمودند. این باکتری‌ها بر روی هفت گونه‌ی مختلف درخت و ۴ نوع مختلف پلاستیک قرار داده شدند. تمامی تخته‌ های چوبی بلااستثنا بهتر از پلاستیک عمل کردند.

در مجموع، توصیه می‌شود تخته‌های آشپزخانه‌ی چوبی را در آشپزخانه نگه دارید و برای دوام بیشترشان با استفاده از روغن معدنی خوراکی آن‌ها را چرب کنید تا از رنگ‌پریدگی یا تاب‌برداشتنشان جلوگیری نمایید.

» ترجمه و بازنویسی شده توسط مجله پزشکی سلام

کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید