پنج درمان خانگی که می‌توانند در کرم‌ زدایی به شما کمک کنند

اکثر ما از کودکی به‌خاطر داریم که همواره به ما در زمینه‌ی بروز کرم‌ های گوارشی هشدار می‌دادند. درحالی‌که همواره شک داشتیم که چنین موجودات عجیبی چگونه می‌توانند در داخل بدن ما قرار بگیرند، اما والدینمان همواره توصیه می‌کردند که شربت‌ها و قرص‌های کرم‌ زدا را مصرف کنیم تا قوی و سالم باقی بمانیم. کرم‌ های گوارشی یک عفونت شایع در میان کودکان و بزرگ‌سالان محسوب می‌شوند. آن کرم‌ ها نظیر انگل عمل کرده و دستگاه گوارشی را تحت تاثیر قرار می‌دهند به گونه‌ای که به دیواره‌های روده می‌چسبند. عفونت می‌تواند به واسطه‌ی مصرف گوشت خام، مصرف آب آلوده، جذب پوستی به واسطه‌ی تماس با خاک آلوده به لارو و سایر عوامل به وجود بیاید. با رشد این انگل‌ها در روده، امکان دارد فرد به بیماری شدیدی مبتلا شود.

5-Home-Remedies-to-Deworm-Yourself پنج درمان خانگی که می‌توانند در کرم‌ زدایی به شما کمک کنند
پنج درمان خانگی که می‌توانند در کرم‌ زدایی به شما کمک کنند

متخصصین سلامتی همواره به کودکان در حال رشد توصیه می‌کنند که هر شش ماه یا نهایتاً هر سال خودشان را کرم‌ زدایی کنند. درحالی‌که داروهایی برای کرم‌ زدایی وجود دارد، اما آگاهی از آن‌ها باید در اختیار گروه‌های بزرگ‌تری از جامعه قرار بگیرد. می‌بایست با حفظ بهداشت، پخت کامل گوشت پیش از مصرف، پوشیدن کفش برای رفتن به محیط بیرون و مواردی از این دست، اقدامات پیش‌گیرانه را انجام دهید. تعدادی از علائم شایع از عفونت‌های روده‌ای می‌تواند شامل درد شکمی یا خارش غیرمعمول، کاهش وزن ناگهانی، خون در مدفوع، خارش بدن و غیره باشد.

همچنین جالب است بدانید که اتحادیه‎ی وزارت بهداشت هند اعلام کرده که اطلاعیه‌های مربوط به کرم‌ زدایی و آگاهی‌های مربوطه به ۳۴ کرور (۳۴۰ میلیون) کودک هندی، علی‌الخصوص در مدارس هندی، خواهد رسید. در صورتی که برای نحوه‌ی جلوگیری از این عفونت کنجکاو هستید، درمان‌های خانگی را در اختیارتان گذاشته‌ایم تا بتوانید به کمک آن‌ها بدنتان را سم‌زدایی کرده و از هرگونه عفونت جلوگیری نمایید.

Raw-Papayas پنج درمان خانگی که می‌توانند در کرم‌ زدایی به شما کمک کنند
پاپایای خام

۱- پاپایای خام

معروف است که پاپایاها برای معده خیلی خوب هستند و می‌توانند از کرم‌ های روده‌ای جلوگیری نمایند. آنزیم پاپائین دارای خواص آنتی‌پرستیک بوده و علیه انگل‌ها فعالیت می‌کند. می‌توانید از گوشت خام میوه، دانه‌ها و حتی برگ‌های آن استفاده کنید.

نحوه‌ی استفاده: ۱ قاشق غذاخوری آب پاپایای تازه را با ۳-۴ قاشق غذاخوری آب داغ و مقدار کمی عسل مخلوط کنید. صبح به صورت ناشتا آن را بنوشید. می‌توانید دانه‌های پاپایا را به صورت پودر آسیاب کنید و آن را با یک لیوان شیر یا آب گرم میل کنید یا این‌که آن را داخل اسموتی (نوعی نوشیدنی) بریزید. می‌توانید برگ‌های پاپایا را با آب گرم بجوشانید، مخلوط را صافی زده و میل کنید.

۲- ساقه‌ی نیلوفر

در بسیاری از فرهنگ‌ها، نیلوفر به عنوان یک گیاه مقدس پنداشته می‌شود. این گیاه از ریشه تا گل دارای مزایای زیادی می‌باشد. بر اساس گفته‌های یوان وانگ، مولف کتاب «خرد باستانی، آشپزخانه‌ی مدرن»، در سنت چینی ساقه‌ی نیلوفر تازه، شیرین و خنک‌کننده محسوب شده و برای مقابله با خشکی تابستانه و حرارت زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. ریشه‌های نیلوفر دارای فیبر رژیمی، ویتامین سی، تیامین، ریبوفلاوین، ویتامین B6، فسفر، مس و منگنز می‌باشد.

نحوه‌ی استفاده: ۲ قاشق غذاخوری آب ریشه‌ی نیلوفر تازه را استخراج کرده و آن را با مقداری عسل قاطی کنید و ناشتا بنوشید.

۳- نارگیل

یکی دیگر از مواد مهم که متخصصین سلامت دائماً برای مقابله با مشکلات معدوی توصیه می‌کنند، نارگیل است. آب نارگیل در پاکسازی سموم از سیستم و خنک‎‌کردن آن معجزه می‌کند. روغن نارگیل حاوی اسید کاپریلیک بوده که خاصیت ضدانگلی و ضد باکتریایی دارد.

نحوه‌ی استفاده: ۱ قاشق غذاخوری نارگیل رنده‌شده را با صبحانه میل کنید و پس از سه ساعت نیز یک لیوان شیر گرم با ۱ قاشق غذاخوری روغن کرچک مصرف نمایید. یا می‌توانید ۳-۴ قاشق روغن نارگیل کاملاً باکره را میل نمایید.

۴- انار

یکی دیگر از مواد معجزه‌کننده که برای قلب و سلامت کلی بدن مفید است، انار می‌باشد. بر اساس آیورودا، پوست درخت انار حاوی آلکالوئید خاصی به نام پیونیسین می‌باشد که دارای ویژگی‌های آنتی‌پرستیک بوده و می‌تواند شما را از شر کرم‌ های روده‌ای خلاص کند.

نحوه‌ی استفاده: بر اساس گفته‌های دکتر سوما پل، متخصص تغذیه‌ی مشهور در بمبئی، پوست درخت را در آب جوشانده، از روی آتش بردارید و بگذارید یک شب همان‌گونه بماند. آب را از صافی عبور داده و به صورت ناشتا میل کنید. نوشیدن آب انار تازه هم می‌تواند به کارکرد بهینه‌ی سیستم کمک کند.

Pineapple پنج درمان خانگی که می‌توانند در کرم‌ زدایی به شما کمک کنند
آناناس

۵- آناناس

آناناس یک میوه‌ی استوایی محبوب است که مزایای زیادی را در خود دارد. این میوه خاصیت زیادی را برای معده داشته، به هاضمه‌ی طبیعی کمک می‌کند و یبوست را درمان می‌نماید. در آن آنزیم هاضمه تحت عنواتن بروملائین موجود می‌باشد که به تجزیه‌ی پروتئین کمک کرده و با کرم‌ های روده‌ای می‌جنگد.

نحوه‌ی استفاده: آب آناناس تازه را صبح به صورت ناشتا بنوشید.

» ترجمه و بازنویسی شده توسط مجله پزشکی سلام

کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید