زیادی نمک را دوست دارید؟ این امر می‌تواند برای قلبتان خطرناک باشد

چه تابستان و چه زمستان ما انسان ها به غذای نمک‌ دار علاقه داریم. نمی‌توانیم هیچ‌یک از غذاهای میان‌وعده را بدون نمک تصور کنیم. اگرچه بسیاری از ما می‌دانیم که نمک زیادی برای سلامتی‌ مان خوب نیست، اما غالباً چشمانمان را می‌بندیم یا در دورهمی‌ها و مهمانی‌ها روی این موضوع سرپوش می‌گذاریم. فقط یک مقدار از این ماده می‌تواند یک غذای معمولی را به یک وعده‌ی دلنواز تبدیل کند. حقیقت این است که نمک ماده‌ای نیست که کاملاً مضر باشد. فرم‌های طبیعی نمک حاوی مواد معدنی متنوعی هستند که می‌توانند برای ما مفید باشند. اما گونه‌ی فراوری‌شده که به عنوان نمک طعام مطرح بوده و در غذاها از آن استفاده می‌کنیم، عاری از هرگونه فایده است. بنابراین مصرف مقدار زیاد از آن می‌تواند فشار خون بالا و سایر مضرات را در پی داشته باشد.

Salt-Could-Be-Dangerous-For-Your-Heart زیادی نمک را دوست دارید؟ این امر می‌تواند برای قلبتان خطرناک باشد
مشکلات مصرف زیاد نمک و افزایش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و فشار خون بالا

به طور مثال مطالعه‌ای که اخیراً چاپ شده و روی هندی ها انجام شده نشان می‌دهد هندی‌ها یک مقدار زیادی عاشق نمک هستند. این مطالعه توسط یک شرکت استرالیایی انجام گرفته که می‌گوید هندی‌ها به طور متوسط ۱۱۹ درصد بیش‌تر از توصیه‌ی WHO نمک مصرف می‌کنند. راهنماهای WHO می‌گویند که فرد باید مصرف نمک خود را به روزی ۲ گرم محدود کند. مقدار متوسطی که هندی‌ها مصرف می‌کنند ۹۸/۱۰ گرم بوده که بیش از ۵ برابر محدوده است. این موضوع با توجه به افزایش بیماری قلبی-عروقی (CVD) در هند که در سالیان اخیر مشاهده شده، نگران‌کننده است. بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳، حدود ۲۳ درصد از کل مرگ‌ومیرهای هند به بیماری‌های قلبی-عروقی نسبت داده شده است.

این مطالعه توسط انستیتوی سلامت جهانی جرج (GIGH) انجام گرفت و در ژورنال Hypertension به چاپ رسید. دکترها مدت‌هاست که در مورد مصرف کم‌تر نمک بحث کرده و از آن دفاع می‌کنند. مصرف زیاد نمک در بدن می‌تواند به فشار خون بالا منجر شود که سایر بیماری‌های مرتبط با قلب را نیز در پی خواهد داشت.

WHO اعتقاد دارد که مصرف زیاد سدیم (بیش از ۲ گرم سدیم که معادل ۵ گرم نمک در روز است) و مصرف کم پتاسیم (کمتر از ۵/۳ گرم در روز) منجر به فشار خون بالا و افزایش خطر بیماری قلبی و سکته می‌شود.

[quote]تحقیقات جدید به خطرات زیان آور نمک برای سلامتی اشاره می‌کنند[/quote]

دکتر سانجای کارلا، مشاور و متخصص غدد در بیمارستان Bharti، و نایب رئیس فدراسین جنوب آسیا در زمینه‌ی جوامع غدد درون‌ریز می‌گوید: «مصرف فست فود و غذاهای فراوری‌شده به عنوان یک هنجار در آمده‌ است، زیرا پخت، حمل و مصرف آن‌ها راحت‌تر می‌باشد. مصرف حبوبات، میوه‌ها و سبزی‌جات کاهش یافته است». غذای فراوری‌شده سرشار از قند، چربی‌های مضر و نمک اضافی می‌باشند که منجر به شرایطی همچون فشار خون بالا، چاقی و بیماری‌های قلبی-عروقی می‌شود.

فشار خون بالا می‌تواند با فشار اضافی به عروق منجر به نارسایی کلیه شود. این مطالعه همچنین ذکر کرده که تمامی اندازه‌گیری‌های انجام‌شده در هند (به‌جز یک مورد) نشان می‌دهند که هندی‌ها بیش از ماکزیمم توصیه‌شده توسط WHO یعنی بیش از ۵ میلی‌گرم در روز نمک مصرف می‌کنند. بهترین برآورد حاصله به وسیله‌ی یک مطالعه‌ی فراداده‌ای، نشان می‎‌دهد که هندی‌ها ۲ برابر مقدار ماکزیمم نمک می‌خورند. مطالعه‌ی دیگری که در ژورنال Medical British به چاپ رسیده نشان داده که سیاست ملی در زمینه‌ی کاهش ۱۰ درصدی مصرف سدیم در یک دوره‌ی ۱۰ ساله، می‌تواند از بار اختلالاتی نظیر فشار خون بالا و بیماری قلبی بر زندگی مردم هند بکاهد.

دکتر آگراوال، رئیس اتحادیه‌ی پزشکی هند (IMA) می‌گوید: «درحالی‌که سدیم برای بدن موردنیاز است، اما مصرف اضافی آن مضر خواهد بود. نمک اضافی می‌تواند مستقیماً به فشار خون مرتبط شود. افزایش مصرف نمک میزان سدیم را بالا برده و در نتیجه منجر به افزایش فشار خون می‌گردد». همچنین احتمال دوبرابرشدن خطر بیماری‌های قلبی-عروقی نظیر بیماری عروق کرونری، نارسایی قلبی و سکته نیز وجود خواهد داشت.

پس الان وقتش رسیده که به صورت سفت‌وسخت میزان مصرف نمکتان را بررسی کنید.

» ترجمه و بازنویسی شده توسط مجله پزشکی سلام

کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید