۵ نوشیدنی سالم که باعث می‌شوند قید نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های گازدار را بزنید

نوشیدنی‌ های گازدار و نوشابه‌ ها به‌سرعت تبدیل به پرمصرف‌ترین نوشیدنی در جهان شده‌اند. این نوشیدنی‌ها باید به پایین کشیده شده و به واسطه‌ی مضراتشان برای سلامتی تقبیح گردند. اهریمن درون این نوشیدنی‌ها، شربت ذرت دارای فروکتوز بالاست که می‌تواند با مشکلاتی همچون دیابت، بیماری قلبی، مشکلات کلیوی، مشکلات تولیدمثل، آسم، افسردگی، آرتروز و البته چاقی در ارتباط باشد.

5-Healthy-Beverages 5 نوشیدنی سالم که باعث می‌شوند قید نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های گازدار را بزنید
5 نوشیدنی سالم که باعث می‌شوند قید نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های گازدار را بزنید

کمپانی‌های نوشیدنی هرساله میلیاردها خرج می‌کنند تا مشتریان را وسوسه نمایند. اما چیزی که شاید به شما نگویند، ۱۰ قاشق شکر موجود در هر قوطی و اسید فسفریک آن باشد که می‌تواند شیمی کل بدن را دستخوش تغییر قرار دهد. حال اگر فکر می‌کنید نوشابه‌ی رژیمی گزینه‌ی سالم‌تری برای شماست، دوباره تأمل کنید! قند مصنوعی یا همان آسپارتام که به عنوان جایگزین قند در این نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود، می‌تواند حتی مضرات بیشتری داشته باشد. آسپارتام با بیماری‌های زیادی همچون دیابت، تومور، افزایش کلسترول، تشنج و اختلالات عاطفی گره خورده است. نوشابه را از روتین روزانه‌ی خود دور بیاندازید و درعوض، این پنج نوشیدنی فوق سالم را وارد کنید.

۱- آب طعم‌دار

صرفاً تکه‌هایی از سبزی یا میوه‌ی محبوب خود نظیر لیمو، نعناع، پرتقال، سیب، توت‌فرنگی و خیار را داخل یک پارچ پر از آب بریزید تا یک نوشیدنی سرحال‌آور و مغذی را میل کنید. با رنگ‌های مختلف بازی کنید تا نوشیدنی چهره‌ی جذاب‌تری را برای کودکانتان داشته باشد.

[quote]فواید حیرت‌انگیز آب خیار برای پوست، مو و سلامت کلی شما[/quote]

۲- آب گازدار

این گزینه می‌تواند نسخه‌ای سالم‌تر از سایر همتایان گازدارش باشد. مقداری لیمو یا هر آبمیوه‌ی دیگر را در آن بریزید. آب گازدار نوعی آب است که با کربن دی‌اکسید تجهیز شده تا تبدیل به یک نوشیدنی حباب‌‌دار شود و جایگزین خوبی برای نوشیدنی‌های بدون الکل و پر از قند باشد.

Coconut-water 5 نوشیدنی سالم که باعث می‌شوند قید نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های گازدار را بزنید
آب نارگیل

۳- آب نارگیل

سالم‌ترین نوشیدنی در کل سیاره، آب نارگیل است که حاوی آنزیم‌ها و الکترولیت‌های زیست‌فعال می‌باشد که به هاضمه و فرایندهای سوخت‌وسازی گوناگون کمک می‌کنند. این نوشیدنی سرشاز از پتاسیم می‌باشد تا میزان سدیم بدن را متعادل کند. این برطرف‌کننده‌ی عطش می‌تواند سیستم ایمنی بدنتان را تقویت کند، سموم را از بدنتان تخلیه نماید و با سنگ کلیه مبارزه کند. هورمون‌های گیاهی تحت عنوان سیتوکینین در این نوشیدنی وجود دارند که خاصیت ضدسرطان و ضدپیری دارند.

۴- سبزی‌هایتان را بنوشید

آب سبزیجات محبوبتان را گرفته و به عنوان یک نوشیدنی کم‌کالری و سرشار از مواد مغذی آن را میل نمایید. برای بدن ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا این نوشیدنی غنی را جذب نماید، زیرا به زمان زیادی برای تجزیه و استفاده از آن نیاز ندارد. از سبزیجات متنوع نظیر جعفری، نعناع، خیار، تخم گشنیز، چغندر، آملا، هویج یا سیب‌زمینی شیرین استفاده کنید.

[quote]آیا نوشیدن چای می‌تواند در راستای مبارزه با سرطان، پارکینسون و دیابت یاری برساند؟[/quote]

۵- نوشیدنی‌ های تخمیری

می‌توانید بدین‌طریق سلامتتان را ارتقا داده و از باکتری‌های گوارشی خوب بهره‌مند شوید. در طول چند سال گذشته، مقدار پروبیوتیک‌ها و آنزیم‌ها در میانگین رژیم جامعه کاهش یافته است.

با این همه گزینه‌ی سالم، می‌توانید انتخاب‌های متنوعی داشته باشید و لزومی ندارد دیگر سراغ قوطی نوشابه بروید.

» ترجمه و بازنویسی شده توسط مجله پزشکی سلام

کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید