ارتباط گوشت قرمز با یک بیماری شایع روده

بر اساس مطالعه‌ای که روز پنج‌شنبه به چاپ رسید، رژیم غذایی سرشار از گوشت قرمز می‌تواند خطر بالاتری را برای التهاب روده یا همان دیورتیکولیت در پی داشته باشد.

یافته‌ها به نتیجه‌ی قطعی نرسیدند که گوشت باعث این بیماری می‌شود، اما گفتند که باید چنین موضوعی در طراحی رژیم‌های غذایی سالم‌تر رعایت شود.

Red-Meat-Link-to-Common-Bowel-Disease ارتباط گوشت قرمز با یک بیماری شایع روده
ارتباط گوشت قرمز با یک بیماری شایع روده

دیورتیکولیت یک شرایط شایع است که در آن، پاکت‌های کوچک در پوشش روده که دیورتیکولا نام دارند، تحریک می‌شوند.

فقط سالانه ۲۰۰ هزار پذیرش بیمارستانی در آمریکا به این بیماری اختصاص دارد که هزینه‌ی سالانه ۲ میلیارد دلار را در پی دارد.

موارد جدیدی از این بیماری علی‌الخصوص در افراد جوان مشاهده می‌گردد.

نشانه‌های شدید یا طولانی‌مدت نظیر سوراخ‌شدن دیواره‌ی روده، آبسه، فیستول و الحاق غیرطبیعی فضاهای خالی در داخل بدن، در حدود ۴ درصد از این بیماران مشاهده می‌گردد.

علی‌رغم شیوع اثرات این بیماری، اما هنوز اطلاعات کمی در زمینه‌ی علت ایجاد دیورتیکولیت وجود دارد. اگرچه تحقیقات پیشین ارتباطاتی را میان استعمال دخانیات، چاقی و استفاده‌ی مزمن از داروهای ضدالتهاب با این بیماری یافته‌اند.

کمبود فیبر در غذا نیز می‌تواند یک مورد مشکوک باشد، اما سایر علت‌های محتمل غذایی هنوز مورد آزمون قرار نگرفته‌اند.

[quote]همچنین بخوانید » حقایقی در مورد چربی‌های ترانس [/quote]

برای این مطالعه‌ی جدید که در ژورنال Gut به چاپ رسید، محققین به سرپرستی اندرو چان در بیمارستان عمومی ماساچوست، اسناد پزشکی ۴۶۵۰۰ مرد آمریکایی را در طول ۲۶ سال مورد بررسی قرار دادند.

هر ۴ سال از این افراد در مورد میزان مصرف ماهی، مرغ و گوشت قرمزشان پرسیده می‌شد.

در پایان دوره‌ی ۲۶ ساله، ۷۶۴ نفر از این افراد دچار دیورتیکولیت شده بودند. این گروه گرایش بیشتری به سمت گوشت قرمز داشتند.

آن‌ها همچنین نسبت به سایر افراد آزمایش، بیشتر سیگار کشیده، کمتر ورزش کرده و بیشتر مسکن مصرف می‌کردند.

اما پس از به‌حساب‌آوردن سایر خطرات بیماری، افراد گوشت‌خوار تقریباً ۶۰ درصد بیشتر از افرادی که کمترین میزان گوشت قرمز را می‌خوردند، مبتلا به بیماری شدند.

این ارتباط کاملاً مشاهداتی بوده و هنوز هیچ رابطه‌ی علت و معلولی میان گوشت قرمز و دیورتیکولیت کشف نشده است و شاید در این میان عامل دیگری می‌بایست سرزنش شود.

اما یافته‌‎های این تحقیق یک راهنمای عملیاتی برای رژیم غذایی افرادی که در خطر ابتلا به دیورتیکولیت قرار دارند، ارائه می‌کند.

» ترجمه و بازنویسی شده توسط مجله پزشکی سلام

کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید