تعداد دستگاه های دیالیز در بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت افزایش یافت

به گزارش خبرنگار مجله سلام به نقل از ایرنا : رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت در مورخ ۱۶/۱۱/۹۵ در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: اگرچه ۲ دستگاه جدید دیالیز که از طرف هیأت امنای ارزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت اهدا شده بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه در بر داشته است.

Sardasht-increased-number-of-dialysis-machines-in-Imam-Khomeini-Hospital تعداد دستگاه های دیالیز در بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت افزایش یافت
تعداد دستگاه های دیالیز در بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت افزایش یافت

اما اضافه شدن این ۲ دستگاه جدید باعث تسریع در روند چرخه ارائه خدمات بهتر به ۴۰ بیمار دیالیزی این بیمارستان می شود.


همچنین در خصوص وضعیت فعلی بخش دیالیز بیمارستان باید اذعان داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی بیمارستان امام خمینی (ره)، مرزی بودن شهرستان، مراجعه تعدادی از بیماران دیالیزی کردستان عراق و شهرهای همجوار و کمبود فضای فیزیکی لازم است خیران عرصه سلامت مشارکت جدی در ساخت ساختمان جدید دیالیز داشته باشند.
لازم بذکر است : با توجه به وجود محل مناسب در داخل محوطه بیمارستان خیران می توانند نسبت به ساخت محل جدید با زیربنای بزرگتر به منظور ارائه خدمات بهتر به بیماران دیالیزی اقدام کنند.

[quoteهمچنین بخوانید » خطر مرگ زودهنگام برای بیماران دارای نارسایی کلیه و تحت دیالیز [/quote]
وی همچنین از مسئولین خواست به علت قیمت بالای داروهای دیالیزی نسبت به در اولویت قرار دادن این داروها برای استفاده از چتر بیمه مساعدت کنند.
سامان کتابچیان رئیس بیمارستان سردشت همچنین از خیران عرصه سلامت خواست برای تجهیز بیمارستان به دستگاه دیالیز قابل حمل برای بیماران مبتلا به نارسائی کلیه بستری در بخش های ICU و CCU مشارکت کنند تا در تسهیل روند درمان بیماران دیالیزی نقش بسزایی داشته باشند.
بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی(ره) سردشت با زیربنای ۱۲۰ متر مربع توسط ۵ نفر از کارشناسان پرستاری، ۱۴ دستگاه فعال و ۹ تخت بستری به ۴۰ بیمار دیالیزی خدمات ارایه می کند.

» تهیه شده توسط مجله پزشکی سلام

کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید