بررسی صحت ۵ باور پروبیوتیکی رایج

گول نخورید: ۵ افسانه‌ی پروبیوتیکی
5-Probiotics-Myths بررسی صحت 5 باور پروبیوتیکی رایج
بررسی صحت ۵ باور پروبیوتیکی رایج

درست یا غلط

پروبیوتیک‌ ها یک مفهوم مبهم برای مصرف‌کنندگان هستند و با رشد روزافزون غذاها و مکمل‌هایی که اکنون حامل باکتری هم هستند، تصمیم درباره‌ی استفاده یا خرید این محصولات سخت‌تر شده است.

دکتر پاتریشیا هیبرد، استاد طب اطفال و رئیس سلامت عمومی در بیمارستان کودکان مَس‌جنرال در بوستون، که بر روی پروبیوتیک‌ها در کودکان جوان و بزرگ‌سالان مطالعه کرده، می‌گوید مردم در مورد استفاده از پروبیوتیک‌ها، مزایا و همچنین نقششان در زمینه‌ی ارتقای سلامت و درمان بیماری‌ها، سوءتفاهم‌هایی دارند.

وی می‌گوید بخشی از مشکل پروبیوتیک‌ها به رویکرد تبلیغاتی آن‌ها برمی‌گردد. هیچ‌یک از مکمل‌ها یا غذاهای حاوی این باکتری‌ها برای جلوگیری یا درمان هیچ بیماری خاصی مورد تایید قرار نگرفته‌اند، اما تولیدکنندگان همواره ادعاهایی را در مورد تاثیر محصولاتشان بر سلامتی مطرح می‌کنند. به عنوان مثال، تولیدکنندگان غذا در مورد محصولشان می‌گویند که هضم راحتی دارد، اما این عبارت آن‌قدر مبهم است که نمی‌توان تصویر شفافی را از آن ارائه نمود.

همچنین سوالات بدون پاسخی در زمینه‌ی پروبیوتیک‌ها وجود دارد و اگرچه علم به این محصولات با دید امیدوارکننده نگاه می‌کند، اما تحقیقات کماکان در حال ظهور هستند. برخی از سوالات، در زمینه‌ی میزان مصرف محصولاتی پروبیوتیکی توسط افراد است تا تاثیر آن‌ها بر سلامتی را متوجه شوند. همچنین نحوه‌ی عملکرد دقیق پروبیوتیک‌ها در بدن و تعیین نوع و دوز میکروب‌های مشخص که برای شرایط پزشکی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند، از دیگر سوالات رایج در این زمینه هستند.

هیبرد می‌گوید: «مردم نمی‌توانند پیچیدگی‌های خاص مرتبط با ارگانیزم‌های مختلف را درک کنند. حتی برای پزشکان هم مشکل است که در میان تمامی گزینه‌های پروبیوتیک دردسترس تحقیق کرده و موارد مناسب را به بیمارانشان توصیه کنند».

برای جداسازی حقیقت از تخیل، در این‌جا ۵ افسانه‌ی مربوط به پروبیوتیک‌ها در غذا و مکمل آورده شده است.

افسانه: تمامی مکمل‌های پروبیوتیک اساساً یکی هستند

هیبرد می‌گوید: «این موضوع مسلماً غلط است. از نظر تئوری، هر مکمل پروبیوتیک موجود در بازار می‌تواند متفاوت باشد». برخی از پروبیوتیک‌ها یک رشته ارگانیزم دارند و برخی دیگر دارای چندین رشته هستند. همچنین رشته‌های مختلف موجود در یک گونه هم حتی می‌توانند با یکدیگر متفاوت باشند و تاثیرات متنوعی را بر سلامتی بگذارند.

میزان میکروب‌های موجود در محصولات مختلف نیز می‌توانند بسیار متفاوت باشند. از آن‌جایی که این ارگانیزم‌های گسترده می‎‌توانند اثرات متفاوتی را بر بدن داشته باشند، دانشمندان به سختی می‌توانند مزایای سلامتی هر مورد و نحوه‌ی عملکرد آن‌ها را استخراج نمایند.

همچنین با توجه به صدها گونه‌ی پروبیوتیک مختلف، محققین هنوز موفق به مطالعه‌ی تمامی این موارد نشده‌اند. هیبرد می‌گوید: «می‌بایست ویژگی‌های مهم برخی از ارگانیزم‎های پروبیوتیک را که می‌توانند برای درمان یا پیشگیری از شرایط پزشکی خاص مورد استفاده قرار گیرند، بشناسیم».

[quote]همچنین بخوانید » آمار میزان مصرف مکمل‌ ها : مولتی‌ویتامین کم‌تر، پروبیوتیک و ویتامین دی بیشتر [/quote]

افسانه: پروبیوتیک‌ها می‌توانند جایگزین دارو شوند

اگرچه برخی از افراد درمان‌های طبیعی را ترجیح می‌دهند، اما معمولاً پروبیوتیک‌ها در کنار داروها مورد مطالعه قرار می‌گیرند و به عنوان جایگزین برای آن‌ها مطرح نیستند.

هیبرد می‌گوید: «من هیچ‌گاه توقف مصرف یک دارو و استفاده از پروبیوتیک به جای آن را توصیه نمی‌کنم. درعوض، مردم باید پروبیوتیک‌ها را به عنوان مکمل برنامه‌های درمانی موجود یا برای پیشگیری از بیماری استفاده کنند تا در آینده دیگر احتیاجی به استفاده از دارو نداشته باشند».

افسانه: برچسب‌های غذا و مکمل می‌توانند تعداد دقیق میکروب‌های موجود را اعلام کنند

نه همیشه. برچسب‌های غذا معمولاً در مورد تعداد باکتری‌های موجود در غذا صحبت نکرده و صرفاً به این موضوع اشاره می‌کنند که این غذا حاوی «باکتری زنده» یا «موجودات زنده» است. فهرست مواد تشکیل‌دهنده می‌تواند اطلاعات بیشتری را در مورد ارگانیزم‌های یافت‌شده در غذا، نظیر سرده و نام گونه‌ی باکتری، ارائه کند.

همچنین، محصولات پروبیوتیکی موجود هستند که شمارش دقیق میکروب‌ها را ندارند. معمولاً مکمل‌های رده‌بالا از تولیدکنندگان معتبر به صورت تقریبی می‌توانند تعداد میکروب‌ها را در کنار سرده‌ی ارگانیزم‌ها، گونه‌ها و همچنین تعداد رشته‌هایشان ذکر کنند.

اما امکان دارد برخی از مکمل‌ها، تعداد میکروب‌های زنده را «در زمان تولید» ارائه کنند که البته تضمینی بر وجود همان تعداد میکروب در زمان خرید محصول وجود ندارد.

و همچنین امکان دارد برخی از محصولات آن میزان از ارگانیزم زنده را که روی برچسبشان نوشته‌اند، نداشته باشند. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۳ در ConsumerLab.com به عنوان یک سرویس آزمایشگاهی مستقل انجام گرفت و نشان داد که ۵ مورد از ۱۹ مکمل پروبیوتیک، بر خلاف ادعاهای تبلیغاتی‌شان، بین ۱۶ تا ۵۶ درصد ارگانیزم زنده‌ی کمتری در محصولاتشان داشتند.

افسانه: اکثر ماست‌ها معمولاً منبع خوبی از پروبیوتیک‌ها محسوب می‌شوند

هیبرد می‌گوید: «صرفاً ماست‌بودن دلیل نمی‌شود که همیشه پروبیوتیک در آن وجود داشته باشد».

برخی از ماست‌ها روی برچسبشان عبارت «موجودات زنده و فعال» خورده یا در فهرست مواد تشکیل‌دهنده‎‌شان، میلیاردها باکتری در حال خدمت را فهرست کرده‌اند. اما همگی آن‌ها این‌گونه نیستند.

تمامی ماست‌ها حاوی لاکتوباسیلوس بولگاریکوس و استرپتوکوک ترموفیلوس هستند، اما برخی از تولیدکنندگان، پروبیوتیک‌های دیگری نظیر لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس، لاکتوباسیلوس رامانوسوس و لاکتوباسیلوس کاسی را به محصولشان اضافه می‌کنند.

[quote]همچنین بخوانید » ۷ غذایی که بر خلاف انتظارتان ، سرشار از قند هستند [/quote]

افسانه: دریافت پروبیوتیک می‌تواند از سرماخوردگی جلوگیری کند

مردم اغلب به دنبال محصولاتی هستند که از سیستم ایمنی بدنشان پشتیبانی کرده و احتمال مریض‌شدنشان را کاهش دهد. اگرچه تعدادی داده‌ی مقدماتی در زمینه‌ی نقش پروبیوتیک در زمینه‌ی جلوگیری از سرماخوردگی وجود دارد، اما هیچ آزمایش باکیفیتی از این ادعا پشتیبانی نکرده است.

هیبرد می‌گوید: «هنوز مدرکی در این زمینه موجود نیست. محققین هنوز در تلاش هستند تا نحوه‌ی عملکرد دقیق پروبیوتیک‌ها در پشتیبانی از سیستم ایمنی را بدانند و در دیدگاه وسیع‌تر، می‌خواهند بدانند که کدام پروبیوتیک‌ها از بقیه موثرتر هستند».

 

» ترجمه و بازنویسی شده توسط مجله پزشکی سلام

کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید