مردی که به واسطه‌ی باکتری گوشت‌خوار و حاصل از اقیانوس جانش را از دست داد: ویبریو ولنیفیکوس چیست؟

باکتری گوشت‌خوار جان مردی را گرفت !

Vibrio-Vulnificus مردی که به واسطه‌ی باکتری گوشت‌خوار و حاصل از اقیانوس جانش را از دست داد: ویبریو ولنیفیکوس چیست؟
ویبریو ولنیفیکوس چیست؟

مردی در مریلند به عفونت کمیابی که از جانب نوعی باکتری گوشت‌خوار و ساکن اقیانوس به وجود می‌آید، گرفتار شد و تنها چند روز بعد از دنیا رفت.

مایکل فانک ۶۷ ساله دارای زخمی روی پایش بود که این زخم، در تماس با آب شور اقیانوس در اوشن سیتی قرار گرفت. این زخم باعث شد که نوعی باکتری خاص به نام ویبریو ولنیفیکوس وارد جریان خون وی شود. خیلی زود، فانک درد شدیدی را در پاهایش احساس نمود و به بیمارستان فرستاده شد که دکترها مجبور شدند پوست عفونتی را بردارند و در ادامه، پایش را قطع کردند. اما طی ۴ روز، این عفونت به سرعت حرکت کرد و جان این مرد را گرفت.

بر اساس گفته‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، ویبریو ولنیفیکوس در آب‌های گرم ساحلی یافت می‌شود و و بین ماه‌های مه و اکتبر با شدت بیشتری در این آب‌ها حضور دارد.

افراد به دو طریق می‌توانند آلوده به این باکتری بشوند: با مصرف غذاهای دریایی آلوده و یا با داشتن زخم‌های باز و تماس مستقیم با آب دریا که حاوی این باکتری است.

آن‌هایی که غذای دریایی آلوده به ویبریو ولنیفیکوس که شامل صدف‌های خام یا نسبتاً خام می‌شود را مصرف می‌کنند، دچار علائمی همچون اسهال، درد شکمی، تهوع، استفراغ و تب می‌شوند.

اما اگر افراد زخمی باز داشته باشند که در معرض باکتری قرار بگیرد (همانند مورد فانک)، باکتری می‌تواند پوست را آلوده کرده و موجب تجزیه‌ی پوست و زخم شود. این عفونت‌ها می‌توانند پیشرفت کرده و بر کل بدن تاثیر بگذارند و در نهایت، علائم شدیدی همچون فشار خون پایین یا شوک سپتیک را در پی داشته باشند که تهدیدکننده‌ی جان آدمی هستند.

وقتی که عفونتی در جریان خون ایجاد می‌شود، پیش‌بینی مریضی سخت می‌شود: حدود ۵۰ درصد از افرادی که عفونت ویبریو ولنیفیکوس را در جریان خون دارند، به هلاکت می‌رسند.

اما بازهم می‌توان گفت که مریضی از طریق این باکتری نادر است: CDC می‌گوید سالانه ۸۰ هزار نفر با باکتری ویبریو بیمار می‌شوند، ولی فقط ۱۰۰ نفر از آن‌ها به خاطر عفونت می‌میرند.

اگر سیستم ایمنی بدن افراد ضعیف باشد و بیماری مزمن کبد داشته باشند، احتمال عفونی‌شدن جریان خون بیشتر خواهد بود.

به منظور جلوگیری از ابتلا به عفونت ویبریو ولنیفیکوس، CDC توصیه می‌کند که افراد دارای زخم باز با آب شور تماس نداشته باشند یا زخمشان را با باند ضدآب بپوشانند. برای جلوگیری از مسمومیت غذایی با این باکتری، CDC توصیه می‌کند که افراد صدف خام یا نسبتاً خام مصرف نکنند.

 

» ترجمه و بازنویسی شده توسط مجله پزشکی سلام

کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید