بهترین چای برای نوشیدن در روحیات مختلف

معرفی چای های مختلف و فواید آنها برای حالات روحی متفاوت

The-Best-Tea-to-Drink بهترین چای برای نوشیدن در روحیات مختلف
بهترین چای برای نوشیدن در روحیات مختلف

ای افرادی که قهوه دوست ندارید و به دنبال نوشیدنی دیگری هستید، جستجو را رها کنید. مزایای چای برای سلامتی واقعاً اعجاب‌آور است. یک فنجان چای خوب می‌تواند هرچیزی را حتی در بدترین روزها درست کند. در این مطلب، بهترین چای‌ها را با توجه به روحیات مختلف برایتان فهرست کرده‌ام.

اگر حس افسردگی دارید: چای رازیانه

اگر حس افسردگی دارید، افکار بد را کنار گذاشته و از یک فنجان چای درست‌شده با رازیانه بذت ببرید. رازیانه یک کربوهیدرات پیچیده است که می‌تواند سطح گلوکز را ثابت کرده و و بدین‌ترتیب از تغییر روحیاتتان جلوگیری کند. افزودن مقدار اندکی اسطوخودوس به چای نیز به خاطر رایحه‌ی تسکین‌دهنده‌اش می‌تواند مفید باشد.

اگر استرس دارید: عسل اسطوخودس

این احساس را دارید؟ استرس می‌تواند نقش برجسته‌ای را بر زندگی بسیاری از ما داشته باشد و اثرات جدی و طولانی‌مدتی را بگذارد. می‌توانید از چای عسل اسطوخودوس به عنوان ازبین‌برنده‌ی آنی استرس استفاده کنید. ترکیب اسطوخودوس و بادرنجبویه هم می‌تواند یک نوشیدنی عالی برای ازبین‌بردن خستگی یک روز طولانی باشد. روغن مرکبات که در بادرنجبویه وجود دارد می‌تواند باعث کاهش فشار خون هم شود.

اگر می‌خواهید سرحال شوید: چای سیاه

اگر اهل قهوه‌خوردن نیستید، چای به عنوان گزینه‌ی دوم برای گرفتن انرژی محسوب می‌شود. شب‌های بی‌خوابی می‌توانند بر روی یکدیگر جمع شده و بر سلامتی و حال خوبتان تاثیر بگزارند. چای سیاه می‌تواند منجی شما باشد.

اگر تحت تاثیر آب‌وهوا هستید: چای لیمو عسل

با تغییر فصل، ابتلا به سرماخوردگی یا حتی آنفلوانزا ناگزیر است. می‌توانید با نوشیدن یک چای که به صورت ویژه برای سلامتی شما طراحی شده است، قلب و دستانتان را گرم نگه دارید.

اگر درد گلو دارید، مصرف چای لیمو عسل یک لازمه است. حتی اگر می‌خواهید از بازی جلو باشید و در فصل پیش رو سرما نخورید نیز می‌توانید این چای را امتحان کنید.

اگر خسته و ناراحت هستید: چای بابونه

برای هر کسی پیش می‌آید که گاهی اوقات خسته و ناراحت باشد؛ در این شرایط نوشیدن یک چای می‌چسبد. چای خوشمزه‌ی بابونه را امتحان کنید و از آن لذت ببرید. چای بابونه می‌تواند برای به‌خواب‌بردن شما هم مفید باشد. این گیاه آرامش‌دهنده را می‌توان به عنوان خواب‌‎آور مصرف نمود.

[quote]همچنین بخوانید » چای ریحان چه خاصیتی دارد+طرز دم کردن [/quote]

اگر احساس تهوع دارید: چای زنجبیل

اگر حس بالاآوردن دارید و وضعیت معده‌تان خوب نیست یا دچار دریازدگی شده‌اید، بهترین چیز برای شما همین چای زنجبیل است. سالیان سال است که از چای زنجبیل برای درمان معده‌‌ی ناراحت استفاده می‌شود. همین الان چای زنجبیل را امتحان کنید تا در سریع‌ترین حالت ممکن خوب شوید.

سالیان طولانی است که افراد چای می‌نوشند، پس شما هم امتحان کنید.

 

» ترجمه و بازنویسی شده توسط مجله پزشکی سلام

کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید