۵ روش برای کاهش وزن در حین خواب

چگونه با خوابیدن لاغر شویم ؟!

Lose-Weight-While-You-Sleep 5 روش برای کاهش وزن در حین خواب
5 روش برای کاهش وزن در حین خواب

هک‌کردن استراتژی‌های خواب و چرخش آن به سمت تلاش‌های کاهش وزن ، می‌تواند یک هدف رویایی به نظر برسد. اما درواقع چنین چیزی یک رویا نیست؛ چند ساعت قبل از خواب در دسته‌ی زمان‌های اساسی قرار می‌گیرد که می‌توانید بدنتان را برای کاهش وزن آماده کنید. این‌گونه شروع کنید.

۱- نان سبوس‌دار را جایگزین محصولات ساخته‌شده با آرد سفید بود

فیبر بیشتری که در نان سبوس‌دار وجود دارد باعث ارتقای سلامتتان شده و همچنین مدت‌زمان طولانی‌تری معده‌ی شما را پر نگه می‌دارد.

۲- پس از ساعت ۷ بعدازظهر غذا نخورید، مگر این‌که یک میان‌وعده‌ی سبک شبانگاهی باشد

اگر مجبورید که یک میان‌وعده‌ی شبانگاهی قبل از رفتن به رختخواب بخورید، یک خوراکی سبک همچون ماست کم‌چرب با گردوی خردشده یا گرانولا روی آن، یک کاسه‌ی کوچک از بلغور جو دوسر که با شیر بدون چربی ساخته شده و یا یک تکه نان تست سبوس‌دار و ۱ قاشق چایخوری کره‌ی بادام‌زمینی، میل کنید.

 ۳- میان‌وعده‌‎های شبانگاهی‌تان را از مواد حاوی کربوهیدرات پیچیده، مقادیر محدود پروتئین و کلسیم انتخاب کنید

محصولات لبنی خواب‌آور هستند، زیرا بدن از کلسیم و تریپتوفان موجود در آن‌ها برای ساخت ملاتونین استفاده می‌کند. افزودن کربوهیدرات به لبنیات یا پروتئین باعث آرامش ما شده و سروتونین تولید می‌کند. درهرحال، هیچ‌گاه قبل از خواب مقدار پروتئین زیاد وارد بدنتان نکنید. اگر انرژی زیاد از طریق تیروزین موجود در آمینواسیدها دریافت کنید، باعث می‌شود که بیشتر سرحال شوید. سعی کنید که میان‌وعده‌ی شبانگاهی‌تان کمتر از ۲۰۰ کالری باشد، و از مصرف غذاهایی که منجر به سوزش معده می‌شوند نظیر غذاهای تند یا حاوی سیر خودداری کنید.

۴- از مصرف وعده‌های پر از پروتئین در زمان نزدیک به خواب خودداری کنید

وعده‌ی غذایی که میزان کربوهیدرات بالا داشته باشد باعث ترشح انسولین در بدنتان می‌شود که این انسولین، آمینواسیدهای مقابله‌کننده با ترپیتوفان را از جریان خون پاک می‌کند. بدین‌ترتیب، آمینواسید تریپتوفان که از خواب‌آورهای ذاتی محسوب می‌شود به راحتی به مغز رسیده و موادی همچون سروتونین و ملاتونین را تولید می‌کند. به خاطر داشته باشید که مصرف وعده‌های غذایی پر از پروتئین بدون کربوهیدرات، به دلیل تیروزین بالا می‌تواند مغز را سرحال آورده و شما را بیدار نگه دارد.

[quote]همچنین بخوانید » روش درمانی جدید برای کاهش وزن با وجود احساس خستگی و گرسنگی [/quote]

۵- از مصرف غذاهای ازبین‌برنده‌ی خواب در ساعات پایانی شب اجتناب کنید

این غذاها شامل مواد تند، سس گوجه‌فرنگی، نوشیدنی‌های گازدار، مرکبات، شکلات، غذاهای چرب و سرخ‌شده، سیر و پیاز، نعناع و هرچیزی که کافئین دارد، می‌شوند.

» ترجمه و بازنویسی شده توسط مجله پزشکی سلام

کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام
کانال تلگرام مجله پزشکی سلام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید